Sinu kodumasin, mis on sind nii palju aastaid teeninud, on otsa saanud või vajab välja vahetamist? 

Kasutatud kodumasina ostmine on alati üheks võimaluseks. Kas see on hea või halb tehing, sõltub kindlasti sellest, kui usaldusväärne on müüja ja kui palju sa oskad infot küsida. Alati on hea teada nii positiivsed kui ka negatiivseid aspekte kasutatud kodumasinate ostmisel. 

Anname sulle mõned head soovitused, kuidas soetada kasutatud kodumasin võimalikult väikse riskiga:

- Osta kasutatud kodumasin alati ettevõttelt. Vastavalt tarbijakaitse seadusele jääb sulle siis õigus kahe aasta jooksul kaupleja poole tagasi pöörduda. 

- Uuri kauplejalt lisa garantii kohta. Kui kaupleja seda pakub, siis on see märk sellest, et ta vastutab oma müüdava kauba kvaliteedi eest. Veendu, et ostmisel antakse sulle kaasa ostu tõendav dokument, mille alusel saad sa vajadusel kaupleja juurde tagasi pöörduda.

- Ole ettevaatlik eraisikutelt ostmisega. Need masinad ei ole spetsialistide poolt kontrollitud ja hiljem ei ole sul võimalust toodet tagastada või välja vahetada.

- Osta tuntud brände! 

Mis on kasutatud kodumasinate eelised?

- Ühe hea kodumasina eluiga on ca 10 - 15 aastat. See aga ei tähenda seda, et sa pead endale ostma selle uuena. Nt Rootsis ja Soomes vahetavad inimesed kodudest välja vaid mõni aasta vanu masinaid. Põhjuseid on mitmeid - uuendatakse kööki, kolitakse kohta, kus on juba kõik olemas või müüakse maha suvila või maakodu. Need korjatakse kogumiskeskustesse kokku ja sealt jõuavad uuele ringile väga korralikud ja aastaid kesvad masinad.

- Ükskõik, kas soovid kasutatud tehnikat koduseks kasutamiseks või tööstuslikuks kasutamiseks, võib uue ja samaväärse kasutatud toote hinna vahe olla kuni 70%. 

- Kuna tehnika on ikkagi tehnika, siis võib ka uuena ostetud masin kiiresti katki minna. Kui uute ja kasutatud masinate kauplejad müüvad tooteid samade tingimustega aga märgatava hinna vahega, siis ära karda teha valikut kasutatud masina kasuks. 

Inimesed ostavad iga päev kasutatud autosi, mis sõidavad veel sadu tuhandeid kilomeetreid. Kui ükskõik milline kasutatud toode on tehniliselt kontrollitud ja müüakse sulle koos garantiiga, siis kasuta võimalust. 
Triinu Kodumasinad